Trajectory of the route on the map
Itäkeskus
→
Munkkivuoren ostosk.
Itäkeskus → Munkkivuoren ostosk.
Munkkivuoren ostosk. → Itäkeskus
See route stops on the map
CloseService Directions
Operating Dates and Days
Weekdays
Year-Round
Schedule
04:55 - 23:25 every 10 min
Operating Dates and Days
Sa
Year-Round
Schedule
05:43 - 23:25 every 10 min
Operating Dates and Days
Su
Year-Round
Schedule
05:43 - 23:25 every 15 min
Type & Route Name:
Bus 500
Operator:
Oy Pohjolan Kaupunkiliikenne Ab
Itinerary:
Itäkeskus(M) - Ratasmyllyntie - Roihupelto - Pikkupurontie - Sahaajankatu 33 - Mekaanikonkatu - Siilitie(M) - Konemestarinkatu - Herttoniemi - Kipparlahti - Tupasaari - Kulosaari - Kalasatama(M) - Tynnyrintekijänkatu - Junatie -
Päijänteentie - Telekatu - Pasilan konepaja - Jämsänkatu - Pasilan asema - Palkkatilanportti - Eläintarha - Auroran sairaala - Töölön tulli - Tukholmankatu - Mäntytie - Meilahdentie - Paciuksenkaari - Munkkin. puistotie - Laajalahden aukio - Professorintie - Ulvilantie 11 - Munkkivuoren ostosk.
Additional Information:
-
Service Statistics:
Trip distance №1: 15.68 km
Stops: 34
Trip distance №2: 15.6 km
Stops: 33
Direction: Itäkeskus → Munkkivuoren ostosk.
Direction: Munkkivuoren ostosk. → Itäkeskus
Comments :