Trajectory of the route on the map
Teekkarikylä
→
Puolarmetsän sairaala
Teekkarikylä → Puolarmetsän sairaala
Puolarmetsän sairaala → Teekkarikylä
See route stops on the map
CloseService Directions
Teekkarikylä → Puolarmetsän sairaala
Puolarmetsän sairaala → Teekkarikylä
Operating Dates and Days
Everyday
Year-Round
Schedule
06:20 - 22:36 every 40 min
Type & Route Name:
Bus 10 (Espoo)
Itinerary:
Otakaari - Puumiehenkuja - Konemiehentie - Tietotie - Tekniikantie - Otaniementie - Kalevalantie - Pohjantie - Etelätuulentie - Westendinkatu - Westendintie - Hiiralantie - Westendintie - Toppelundintie - Haukilahdenkatu - Hauenkalliontie - Matinkartanontie - Matinkatu - Piispansilta - Olarinkatu - Piispanportti (Obratnaya doroga) - Kuitinmaentie - Friisinkalliontie - Puolarintie - Puolarinportti
Operator:
Nobina Finland Oy
Additional Information:
-
Service Statistics:
Trip distance №1: 14.13 km
Stops: 38
Trip distance №2: 13.76 km
Stops: 34
Direction: Teekkarikylä → Puolarmetsän sairaala
Direction: Puolarmetsän sairaala → Teekkarikylä
Comments :